Archiwum Państwowe w Suwałkach uhonorowane Medalem Powiatu Suwalskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

2 lipca 2018

 

Dnia 29 czerwca 2018 r. przy okazji promocji książki historyka, regionalisty Andrzeja Matusiewicza „Dwory na Suwalszczyźnie”, która odbyła się w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, nasze Archiwum zostało uhonorowane przez Zarząd i Radę Powiatu w Suwałkach Medalem Powiatu Suwalskiego „za pomoc w upowszechnianiu wiedzy o Powiecie Suwalskim”. Medal taki wręczony został również Litewskiemu Państwowemu Archiwum Historycznemu (LVIA) w Wilnie, a odebrała go obecna na wydarzeniu Pani Dyrektor LVIA Virginija Čijunskienė.

 

 

Nadanie medalu obu archiwom jest między innymi efektem ich dobrej i owocnej współpracy w ramach porozumień zawieranych między Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych a Naczelnym Archiwistą Litwy. Jedną z najważniejszych płaszczyzn tej współpracy pozostaje wymiana kopii materiałów archiwalnych. Otóż, oprócz wykorzystanych materiałów archiwalnych zwłaszcza ze zbiorów suwalskiego archiwum (akt stanu cywilnego, notarialnych, hipotecznych, sądowych), Archiwum Państwowego w Warszawie oraz LVIA w Wilnie, do napisania wyżej wymienionej publikacji i wzbogacenia jej o wiele ilustracji posłużyły Autorowi, wybrane z ponad 35 tys. skanów, przekazanych do AP w Suwałkach, kopie map ze znajdującego się w LVIA zespołu Kolekcja planów (map) gruntów guberni augustowskiej, łomżyńskiej, płockiej i suwalskiej 1804 - 1914.

Serdecznie dziękujemy Władzom Powiatu Suwalskiego za zaszczytne wyróżnienie Archiwum.

Przy tej okazji gratulujemy i życzymy wielu sukcesów Panu Andrzejowi Matusiewiczowi, Autorowi tak cennej publikacji, a także jej Wydawcom, czyli Starostwu Powiatowemu i Muzeum Okręgowemu w Suwałkach.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-02
Data publikacji:2018-07-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Wnukowski
Liczba odwiedzin:754