Archiwum Państwowe w Suwałkach

Otwarcie wystawy "Pierwsze Dni Niepodległości" już 23 sierpnia !

8 sierpnia 2019

Szanowni Państwo,

już 23 sierpnia br. o godzinie 14:00 z okazji setnej rocznicy wyzwolenia Suwałk nastąpi w siedzibie naszego Archiwum otwarcie wystawy pt. "Pierwsze dni Niepodległości".

 

 

Na wystawie zostaną zaprezentowane dokumenty, ilustrujące odzyskanie upragnionej przez Naród niepodległości w poszczególnych dzielnicach Rzeczypospolitej po zakończeniu w listopadzie 1918 r. pierwszej wojnie światowej. Wprawdzie z opóźnieniem, ale ten trudny i jakże złożony proces ogarnął również Suwałki i Suwalszczyznę. To przedstawi dodatkowa ekspozycja materiałów archiwalnych i ich kopii.

Wydarzeniu towarzyszyć będą wykłady prof. dr. hab. Grzegorza Nowika z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk pt. "Pierwsze lata Niepodległości" oraz dyrektora suwalskiego Archiwum Tadeusza Radziwonowicza, który opowie o tym, co ważnego działo się w Suwałkach od listopada 1918 do sierpnia 1919 r., "Gdy inni byli już wolni".

Otwarcie wystawy wraz z wykładami rozpocznie obchody setnej rocznicy wyzwolenia i włączenia naszego Miasta w granice Niepodległej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich i informujemy, że wystawę będzie można obejrzeć również w sobotę 24 sierpnia, w godzinach od 13.00 do 21.00, a także do 30 września w robocze dni tygodnia od godziny 8.00 do 15.00.

Wystawa jest rezultatem współpracy archiwów państwowych, Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych oraz Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Natomiast regionalna cześć wystawy jest dziełem naszych pracowników.

Wstęp wolny!

 

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-08
Data publikacji:2019-08-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:595