Archiwum Państwowe w Suwałkach

Wydarzenia

Artykuły

Przejdź do - Książka "Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych" do pobrania w wersji elektronicznej

Książka "Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych" do pobrania w wersji elektronicznej

6 grudnia 2017

Książka Tadeusza Radziwonowicza i Barabary Bojaryn-Kazberuk pt. Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych w wersji elektonicznej do pobrania. Zapraszamy!

 

Przejdź do - Promocja książki "Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych"

Promocja książki "Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w dokumentach archiwalnych"

5 grudnia 2017

5 grudnia br. w  Archiwum Państwowym w Suwałkach odbyła się promocja książki Tadeusza Radziwonowicza i Barbary Bojaryn-Kazberuk pt. "Obława augustowska 1945 okoliczności i ofiary w  dokumentach archiwalnych". W uroczystości udział wzieli: Henryk Niestrój, Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych; Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk; Jarosław Szlaszyński, Starosta Augustowski; Wojciech Walulik, Burmistrz Miasta Augustowa. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. O wydarzeniu informowali także Radio 5 oraz portal Niebywałe Suwałki

Książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, a także Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Białymstoku.

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Beatą Bużan

Spotkanie autorskie z Beatą Bużan

9 listopada 2017

9 listopada br. w Archiwum Państwowym w Suwałakch odbyło się spotkanie z Beatą Bużan autorką książki "Żyjemy jeno w snach o sobie", która powstała m in. w oparciu o materiały archiwalne z zasobu suwalskiego Archiwum. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie suwalskich szkół, którzy z ciekawością słuchali barwnych opowieści Autorki.    

Sesja naukowa i wystawa pt. Aleksandr Połujański (1814-1866)

7 września 2017

Uprzejmie informujemy, że w związku z sesją naukową organizowaną 16 września 2017 r. przez Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe pt. Aleksander Połujański (1814 -1866) w Muzeum Wigier w Starym Folwarku będzie prezentowana wystawa kopii materiałów archiwalnych, dotyczących Aleksandra Połujańskiego oraz Leśnictwa Mariampol w osadzie Warnebuda 1834–1847, a pochodzących ze zbiorów Archiwum Państwowego w Suwałkach. Zostaną również zaprezentowane kopie wybranych map (głównie lasów Leśnictw Augustów i Balinka, ale też okolic Wigier) z około połowy XIX w., przekazanych z Litewskiego Państwowego Archiwum Historycznego w Wilnie w formie skanów, z zespołu archiwalnego nr 1604 - Kolekcja planów (map) gruntów guberni augustowskiej, łomżyńskiej, płockiej i suwalskiej 1804–1914.

Zapraszamy do udziału w sesji i obejrzenia wystawy, która będzie również prezentowana w Archiwum Państwowym w Suwałkach przy ul. T. Kościuszki po 10 października br.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:8849