Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nowe usługi na platformie ePUAP

Uprzejmie informujemy Państwa, że na platformie ePUAP zostały udostępnione dla wszystkich zainteresowanych usługi elektroniczne, które umożliwiają złożenie do dyrektora właściwego archiwum państwowego wniosku o brakowanie dokumentacji niearchiwalnej oraz wniosku dotyczącego przekazania materiałów archiwalnych.

Niniejsza e-usługa umożliwia dołączenie do wniosku spisów zdawczo - odbiorczych przekazywanych materiałów archiwalnych w postaci elektronicznej. Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami przekazywany jest do właściwego archiwum państwowego w formacie .XML. Natomiast w zakresie wniosku o brakowanie dokumentacji niearchiwalnej niniejsza e-usługa umożliwia dołączenie do wspomnianego wniosku, spisów dokumentacji niearchiwalnej podlegającej brakowaniu. Wniosek ten wraz z wymaganymi załącznikami również przekazywany jest do właściwego archiwum państwowego w formacie .XML.

Wspomniane e-usługi pt. „Przekazanie materiałów archiwalnych do właściwego archiwum państwowego” oraz „Wydanie zgody na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej” dostępne są na platformie e-PUAP w katalogu spraw „Kultura, sport i turystyka” w sekcji „Organizowanie działalności, uprawnienia”. Zachęcamy Państwa do korzystania z w/w usług.

 

Kontakt

Archiwum Państwowe w Suwałkach

ul. Kościuszki 69
16-400 Suwałki
tel.: 87 566 21 67
ePUAP: /651x0qxmxh/skrytka

Godziny przyjęć interesantów:
8 - 15

Banery/Logo