Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

miniaturka zdjęcia z napisem

Zasady korzystania z materiałów archiwalnych w Archiwum Państwowym w Suwałkach oraz Oddziale w Ełku obowiązujące od 16 sierpnia 2021 roku

W związku ze stanem epidemii czytelnie Archiwum Państwowego w Suwałkach (zwanego dalej „Archiwum”) funkcjonują według poniższych zasad.

 1. Zachęcamy do korzystania z portalu szukajwarchiwach.gov.pl, na którym dostępna jest większość inwentarzy zespołów i zbiorów przechowywanych
  w Archiwum, a także skany części materiałów archiwalnych.
 2. Jeżeli kopie oryginałów materiałów archiwalnych w postaci elektronicznej (skany) są dostępne on-line, na portalu szukajwarchiwach.gov.pl, nie będą udostępniane w czytelni Archiwum.
 3. Czytelnie czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.
 4. Wskazane jest, by każda wizyta w czytelni została wcześniej zgłoszona i uzyskała potwierdzenie przez dyżurnego:
 1. Wskazane jest składanie zamówień drogą elektroniczną. Zamówienia można składać:
 1. Użytkownik jest zobowiązany stosować środki ochrony osobistej, w które winien zaopatrzyć się we własnym zakresie, tj. nosić maseczkę, może używać swoich rękawiczek, powinien dezynfekować dłonie środkiem zapewnionym przez Archiwum.
 2. Użytkownik zobowiązany do poruszania się w wydzielonych strefach ruchu oraz zająć miejsce wyznaczone przez dyżurnego.
 3. Użytkownik jest zobowiązany do zachowywania dystansu fizycznego wobec innych osób, tj. odległości minimum 1,5 metra.
 4. Jednorazowo w czytelni AP w Suwałkach może przebywać siedem osób, natomiast w czytelni Oddziału w Ełku dwie osoby z wyłączeniem pracownika/pracowników Archiwum.
 5. Z uzasadnionych powodów liczba udostępnionych jednostek archiwalnych w ciągu jednego dnia może być mniejsza niż liczba zamówionych jednostek archiwalnych.
 6. Użytkownik jest zobowiązany odłożyć wykorzystane materiały archiwalne i pomoce ewidencyjne we wskazane przez dyżurnego Archiwum miejsce.
 7. O godzinie 11.30 odbywa się 30-minutowe wietrzenie pomieszczeń czytelni.
 8. Niezastosowanie się użytkownika do niniejszych zasad skutkuje odmową udostępnienia i koniecznością opuszczenia przez użytkownika budynku Archiwum.
 9. Niniejsze zasady obowiązują do odwołania.

Autor: Dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach

Kontakt

Archiwum Państwowe w Suwałkach

ul. Kościuszki 69
16-400 Suwałki
tel.: 87 566 21 67
ePUAP: /651x0qxmxh/skrytka

Godziny przyjęć interesantów:
8 - 15

Banery/Logo