Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biały napis na czerwonym tle

Komunikat z 3 listopada 2020 roku

Komunikat w sprawie funkcjonowania Archiwum Państwowego w Suwałkach w związku z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 z 3 listopada 2020 roku

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Archiwum Państwowe w Suwałkach oraz jego Oddział w Ełku funkcjonują obecnie aż do odwołania z podanymi niżej ograniczeniami:

 1. w zakresie przyjmowania interesantów, ich wniosków i podań:
  1. podania, wnioski w sprawach uzyskania urzędowych potwierdzeń (uwierzytelnionych kopii materiałów archiwalnych lub zaświadczeń), a także kopii i odpisów z dokumentacji głównie osobowo-płacowej:
   • proszę przesyłać drogą elektroniczną z wykorzystywaniem podpisu zaufanego na adres skrzynki podawczej Archiwum na platformie e-PUAP.
    Adres skrzynki: /651z0qxmxh/skrytka
   • proszę przesłać pocztą. Adres do doręczeń: ul. Kościuszki 69, 16-400 Suwałki,
   • proszę wrzucać do skrzynki podawczej. Skrzynka udostępniona wewnątrz przy wejściu,
   • tylko w szczególnych przypadkach, które wymagają kontaktu z pracownikiem Archiwum, możne złożyć wniosek osobiście tylko jedna osoba w tym samym czasie za zachowaniem wymaganych przepisami prawa oraz przez Archiwum zasad i środków ochrony przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.
    Numer telefonu do AP w Suwałkach 87 56 62 167, numer telefonu do AP w Ełku 87 62 14 345.
  2. terminowe załatwienie wniosków, podań będzie terminowe, jeżeli tylko potrzebne materiały archiwalne nie będą poddawane odkażaniu lub nie będą w toku przeprowadzki, w związku z tym można kontaktować się w sprawie terminowego uzyskania uwierzytelnionej kopii, zaświadczenia lub informacji telefonicznie lub drogą elektroniczną; uwaga ta dotyczy AP w Suwałkach.
  3. wnioski do celów innych niż w ramach wydawania urzędowych potwierdzeń, czyli w sprawach poszukiwań lub wykonywania kopii materiałów archiwalnych w trybie usługi (bez uwierzytelniania kopii i wydawania zaświadczeń) proszę przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną.
   Adres e-mail AP w Suwałkach archiwum@suwalki.ap.gov.pl adres e-mail AP w Ełku elk@suwalki.ap.gov.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
  4. załatwienie wskazanych pod lit. c wniosków, wymagających w szczególności prowadzenia poszukiwań w materiałach archiwalnych, może być odłożone w czasie ze względu na sytuację epidemiologiczną, a w AP w Suwałkach także z powodu przemieszczania materiałów archiwalnych z powodu remontu oraz odkażania części zbiorów;
 2. udostępnianie materiałów archiwalnych, ich kopii i księgozbioru pozostaje zawieszone w AP w Suwałkach i AP w Ełku.

O udzielenie wyjaśnień można zwracać się telefonicznie. Numer telefonu do AP w Suwałkach 87 56 62 167, numer telefonu do AP w Ełku 87 62 14 345.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020, poz. 1758 z późniejszymi zmianami).

Autor: Dyrektor Archiwum Państwowego - Tadeusz Radziwonowicz

Kontakt

Archiwum Państwowe w Suwałkach

ul. Kościuszki 69
16-400 Suwałki
tel.: 87 566 21 67
ePUAP: /651x0qxmxh/skrytka

Godziny przyjęć interesantów:
8 - 15

Banery/Logo