Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zasady korzystania z materiałów archiwalnych w Archiwum Państwowym w Suwałkach Oddziale w Ełku obowiązujące od dnia 13 maja 2021 r.

Zasady korzystania z materiałów archiwalnych w Archiwum Państwowym w Suwałkach Oddziale w Ełku obowiązujące od dnia 13 maja 2021 r.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego funkcjonowanie czytelni, udostępniania materiałów archiwalnych, ich kopii oraz księgozbioru, Oddziału w Ełku Archiwum Państwowego w Suwałkach (zwanego dalej „Archiwum”) reguluje niniejsza instrukcja.

Zachęcamy do korzystania z portalu www.szukajwarchiwach.gov.pl, na którym dostępna jest większość inwentarzy zespołów i zbiorów przechowywanych w Archiwum, a także skany części materiałów archiwalnych.

 

 1. Jeżeli kopie oryginałów materiałów archiwalnych w postaci elektronicznej (skany) są dostępne on-line, na portalu szukajwarchiwach.gov.pl, nie będą udostępniane w czytelni Archiwum.
 2. Czytelnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.00.
 3. Każda wizyta wymaga uprzedniego zgłoszenia:
 1. Wizyta jest możliwa wyłącznie po potwierdzeniu terminu przez pracownika odpowiedzialnego za obsługę czytelni, tj. przez dyżurnego.
 2. Wskazane jest składanie zamówień drogą elektroniczną. Zamówienia można składać:
 1. Użytkownik jest zobowiązany stosować środki ochrony osobistej, w które winien zaopatrzyć się we własnym zakresie, tj. nosić maseczkę oraz rękawiczki. Po wejściu do czytelni zobowiązany jest zdezynfekować dłonie środkiem zapewnionym przez Archiwum.
 2. Użytkownik zobowiązany do poruszania się w wydzielonych strefach ruchu oraz zająć miejsce wyznaczone przez dyżurnego.
 3. Użytkownik jest zobowiązany do zachowywania dystansu fizycznego wobec innych osób, tj. odległości minimum 1,5 m.
 4. Jednorazowo w czytelni mogą przebywać dwie osoby, bez względu na to, czy są razem czy nie.
 5. Dzienny limit zamówionych jednostek archiwalnych wynosi 10 (słownie: dziesięć), a tylko w szczególnych przypadkach liczba jednostek może być większa.
 6. Użytkownik jest zobowiązany odłożyć wykorzystane materiały archiwalne i pomoce ewidencyjne we wskazane przez dyżurnego Archiwum miejsce.
 7. Po zwrocie przez użytkownika materiałów archiwalnych i pomocy ewidencyjnych podlegają one 5-dniowej kwarantannie. Ich udostępnienie kolejnemu użytkownikowi będzie możliwe po tym okresie.
 8. O godzinie 11.30 odbywa się 30-minutowe wietrzenie pomieszczeń czytelni.
 9. Niezastosowanie się użytkownika do niniejszych zasad, a także występowanie możliwych do zaobserwowania przez dyżurnego objawów chorobowych u użytkownika skutkują odmową udostępnienia materiałów archiwalnych, ich kopii lub księgozbioru i koniecznością opuszczenia przez użytkownika budynku Archiwum.
 10. Niniejsze zasady obowiązują do odwołania.

 

Suwałki dn. 12 maja 2021 r.               

Autor: Dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach

Kontakt

Archiwum Państwowe w Suwałkach

ul. Kościuszki 69
16-400 Suwałki
tel.: 87 566 21 67
ePUAP: /651x0qxmxh/skrytka

Godziny przyjęć interesantów:
8 - 15

Banery/Logo